بهترین متد های آموزش خیاطی+عکس

بهترین متد های آموزش خیاطی+عکس

آموزشی زهرا ثقفی

هر زمان برای یادگیری خیاطی تصمیم به انتخاب مربی و آموزشگاه بگیرید لازم است قبل از یادگیری خیاطی نکاتی را در نظر گرفته و بررسی کنید تا سریع ترین و بیشترین بازدهی را از آموزش خیاطی داشته باشید.
برای یادگیری خیاطی متدهای گوناگونی از گذشته تا کنون توسط استادان برجسته و مطرح دنیا ابداع و منتشر شده است. در هر کدام از متدهای یادگیری خیاطی الگوکشی به شکل متفاوتی انجام می شود و  فرمول های اندازه گیری با هم تفاوت دارند. انتخاب روش آموزش خیاطی تا حدودی به سلیقه و سطح دانش مربیان آموزشگاه های خیاطی مختلف و البته به روز بودن آن ها بستگی دارد و قانون مشخصی برای انتخاب کردن روش آموزش خیاطی وجود ندارد. 
آکادمی آموزش خیاطی فابرا در این مقاله به بررسی مهم ترین و پر استفاده ترین متدهای خیاطی که در دنیا تدریس می شوند پرداخته و در نهایت بهترین متد را از میان آن ها به شما پیشنهاد می کند.
 توصیه می شود پیش از هرگونه اقدام به یادگیری خیاطی برای آگاهی از شرایط و ویژگی های مختلف متدهای خیاطی گوناگون زمان کوتاهی را به خواندن این مطلب اختصاص دهید تا با بررسی های دقیق هر متد بتوانید بهترین روش آموزش خیاطی را انتخاب کنید.

 

 

متد متریک

 


یکی از روش های پر استفاده در آموزشگاه های خیاطی و کشیدن الگو، روش متریک است. خیاطی به روش متریک همانطور که از اسمش پیداست تا حد زیادی مبتنی بر محاسبه های ریاضی و کشیدن الگوست و بر اساس محاسبات پیش می رود. از این رو ممکن است برای افرادی که رابطه ی خوبی با ریاضیات و اندازه گیری ندارند کمی با دشواری همراه باشد. اما به دلیل همین محاسبه ها و اندازه گیری های دقیق همچنان طرفداران بسیاری دارد زیرا دقت بالایی در جزییات لباس به خصوص لباس های مجلسی دارد و تنخور زیبایی از دوخت های متریک حاصل می شود.  
 

 

متد مولر

 


اگر دو روش در خیاطی به هم شباهت زیادی داشته باشند و از لحاظ قوانین نزدیک به هم باشند آن دو روش های متریک و مولر هستند. متد مولر را فردی با همین نام در آلمان ابداع کرد و ایرانی ها همچنان آن را یکی از بی نقص ترین روش ها برای یادگیری و آموزش خیاطی می دانند. در این روش چندین الگو رسم می شود و اندازه ها بسیار با دقت محاسبه می شوند به همین دلیل یکی دیگر از دقیق ترین روش ها برای یادگیری خیاطی متد مولر است.
روش مولر نسبت به متریک روش ساده تری محسوب می شود اما از لحاظ محاسبات و الگوکشی تفاوت چندانی با متد متریک ندارد. 

 

 

مجموعه فابرا با بیش از 35 سال سابقه در طراحی و تولید لباس های بانوان دارای بهترین و به روز ترین متود خیاطی می باشد. برای مشاهده آموزشگاه اینجا کلیک کنید.

 

متد گرلاوین

 


گرلاوین از سنتی ترین و با سابقه ترین متدهای آموزش خیاطی انگلیسی در دنیاست که در آن اندازه گیری های متعددی از قسمت های مختلف بدن صورت می گیرد و برای دوختن لباس های فیت با تن خور جذب ایده آل به نظر می رسد. متد گرلاوین در بسیاری آموزشگاه ها کنار گذاشته شده و کمتر کسی برای یادگیری سراغ این روش می رود.
 

 

متد فرانسوی

 


متد فانسوی از متدهای خاص خیاطی ست که کمتر کسی برای یادگیری یا آموزش آن را انتخاب می کند چرا که چیزی شبیه شخصی دوزی و سفارشی دوزی ست و بی نهایت روی جزییات تمرکز دارد. این متد بیشتر برای دوخت لباس های حرفه ای و خیلی خاص کاربرد دارد و در دوخت لباس های روزمره و عادی به کار نمی آید چرا که زمان زیادی را صرف دوخت هر لباس می کند و برای آموزش روش خسته کننده و زمان بری به نظر می رسد. 
البته برای مزون داران و خیاطان حرفه ای نیاز است به انواع اندازه گیری ها به روش فرانسوی هم مسلط باشند.

 

 

متد ایتالیایی

 


متد خیاطی ایتالیایی از روش های پرطرفدار برای هنرجویان خیاطی ست چرا که در این روش خبری از کشیدن الگو به روش سنتی روی کاغذ نیست و همه ی طراحی ها و محاسبات روی پارچه ی اصلی کشیده می شود. ایتالیایی ها در طراحی و دوخت لباس های ساده اما بسیار دقیق و شیک معروف هستند.
 

 

مجموعه فابرا با بیش از 35 سال سابقه در طراحی و تولید لباس های بانوان دارای بهترین و به روز ترین متود خیاطی می باشد. برای مشاهده آموزشگاه اینجا کلیک کنید.

 

متد ترک

 


در آموزش خیاطی به روش ترک که متدی بسیار مشابه متد مولر است محاسبات و اندازه گیری های دقیقی انجام می شود و بیشتر خیاطان ایرانی اخیرا به این روش برای آموزش یا دوخت لباس های مجلسی روی آورده اند. برندهای لباس ترک از برندهای مورد علاقه ی ایرانیان است و روش دوخت و خیاطی آن ها مورد پسند خیاطان و سلیقه ی ایرانیان است. 
 

 

متد ABM 

 


شاید بتوان به جرئت گفت محبوب ترین روش خیاطی برای دوخت لباس روش ABM است. دلیل این محبوبیت سرعت بالای طراحی و دوخت در این متد خیاطی ست و البته بی نیاز بودن به الگوکشی از دلایل دیگر محبوبیت این متد خیاطی ست. 
در خیاطی به روش ABM الگوی هر لباسی از پیش آماده شده است و تنها نیاز به بریدن آن ها روی پارچه است. بزرگ ترین عیب این روش نبود اندازه های دقیق و رعایت نشدن جزییات در آن است. 

 

 

خیاطی به روش فابرا

 


آکادمی تخصصی آموزش خیاطی فابرا با ابداع روشی نوین در خیاطی که از ترکیب نکته های مثبت و کاربردی تمام روش های برتر خیاطی در دنیا حاصل شده کلاس های حضوری و آنلاین خیاطی برگزار می کند. متد اختصاصی فابرا برای آموزش خیاطی روشی ست که با هر میزان دانش و آگاهی از این رشته می توانید به سادگی با آن ارتباط برقرار کرده و آن را بیاموزید و به یک هنرمند تمام عیار تبدیل شوید.
 این مجموعه ی تخصصی با بهره مندی از تجربه ی 35 ساله ی مدرسان خود در زمینه ی طراحی و دوخت لباس به شما یاری می دهد با شرکت در کلاس های آموزش خیاطی فابرا از صفر تا صد خیاطی را بیاموزید و به سرعت وارد بازار کار شوید. 

 

 

مجموعه فابرا با بیش از 35 سال سابقه در طراحی و تولید لباس های بانوان دارای بهترین و به روز ترین متود خیاطی می باشد. برای مشاهده آموزشگاه اینجا کلیک کنید.

 

بهترین متد خیاطی

 


آنچه باید در مورد متدهای مختلف خیاطی بدانید این است که هر متدی مزایا و معایب خود را دارد و تفاوت اصلی آن ها و در واقع بخش قابل مقایسه ی آن ها با یکدیگر الگوکشی است. یک خیاط حرفه ای بهتر است متدی را متناسب با فرم اندام مشتری انتخاب کند و با شناخت خوبی که از فرم های گوناگون بدن دارد بتواند یک الگوی بی نقص را رسم و اجرا کند. آموزشگاه خیاطی فابرا به شما تمام فوت و فن های طراحی و رسم یک الگوی حرفه ای و دقیق را آموزش می دهد و با پشتیبانی بلندمدت تمام اشکالات شما را برطرف خواهد کرد. با ثبت نام در دوره های حضوری یا آنلاین خیاطی فابرا خیاط درجه یک خودتان باشید. 
 

لینک کوتاه:
https://www.newfabra.com/short/4xJ9V
آیا این مطلب رو پسندیدی؟
ثبت نظر